منطقه سلطان قاضی استانبول

منطقه سلطان قاضی استانبول

منطقه سلطان قاضی استانبول

منطقه سلطان قاضی یکی از مناطق اروپایی شهر استانبول میباشد که از شرق با منطقه ایوب سلطان، از غرب با اسنلر، از جنوب با قاضی عثمان پاشا و از شمال شرق با منطقه باشاک شهیر همسایه میباشد. مساحت این منطقه حدود 49 کیلومتر بوده و از 16 محله تشکیل شده است. این منطقه دارای فضای سبز و مناطق حفاظت شده بسیار زیبایی میباشد و چشم انداز زیبای این منطقه از جمله مزیت های منطقه برای اولویت انتخاب توسط بعضی افراد است. این منطقه در سال 2008 از مناطق اسنلر و ایوب جدا شده است و تبدیل به منطقه ایی مستقل با شهرداری مستقل شده است.منطقه سلطان قاضی دارای جاذبه های گردشگری زیادی میباشد مناطقی نظیر پارک های طبیعی و اماکن مناسب برای پیک نیک. همچنین این منطقه نسبت به دیگر مناطق شهر استانبول مخصوصا نسبت به مناطق بخش اروپایی، دارای جمعیت کمتر و ساکنینی حدود 550000 نفر دارد و با توجه به جمعیت کم منطقه، امکانات رفاهی و آموزشی و بهداشتی مناسبی برای افراد ساکن منطقه وجود دارد.

حمل و نقل در سلطان قاضی

منطقه سلطان قاضی استانبول دارای دسترسی خوب و وسایل حمل و نقل کافی بوده و شما از طریق اتوبان ای -5 میتوانید به راحتی به دیگر مناطق شهری دسترسی پیدا کنید. تراموای T4 در این منطقه چندین ایستگاه نظیر Mescid-i Selam  CebeciSultançiftliği Yenimahalle Hacı ŞükrüYıl Baştabya  Cumhuriyet Mahallesiدارد.همچنین این منطقه دارای وسایل نقلیه مانند دلموش و اتوبوس نیز میباشد.

مراکز آموزشی سلطان قاضی

منطقه سلطان قاضی استانبول دارای مراکز آموزشی مناسب و به اندازه ای برای جمعیت خود است. یعنی همانطور که قبلا گفتیم جمعیت این منطقه نسبت به مساحت آن خیلی زیاد نیست و به همین دلیل امکانات منطقه برای جمعیت ساکن و همچنین مناطق اطراف آن کافی میباشد از جمله وجود چندین مدرسه دولتی و خصوصی مانند: کالج خصوصی استانبول فرم و مدارس زنجیره ایی کاشگارلی ماحموت. همچنین سه دانشگاه بزرگ   Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Sultangazi İlhan Varank Yerleşkesiİstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Kampüsü Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu İstanbul Universitesi egitim birimleri Sultangazi در این منطقه وجود دارد.

مناطق تفریحی و رفاهی سلطان قاضی

در این منطقه شما میتوانید پارک های طبیعی و فضای سبزی زیادی برای تفریح انتخاب کنید. همچنین وجود سد زیبای علی بی(Alibey baraji) از جمله زیبایی های این منطقه و مرکز تفریحات آبی در سلطان قاضی میباشد.چندین دریاچه زیبا، پارک جنگلی، جنگل عشاق و چندین مرکز تجاری و رفاهی دیگر از جاذبه های تفریحی این منطقه است.

خرید ملک در این منطقه را به چه کسانی پیشنهاد میکنیم :

ما خرید ملک در این منطقه را به کسانی پیشنهاد میکنیم که قصد سکونت در محیطی اصیل و ارام با طبیعتی زیبا را دارند . البته که محله هایی از منطقه برای سرمایه گذاری پیشنهاد میشود ولی در کل خرید به جهت سکونت در این منطقه بیشتر توصیه میشود. شما با خرید ملک در این منطقه در قلب قسمت اروپایی شهر استانبول میتوانید با امکانات مدرن در دل طبیعت زندگی کنید. . اگر تمایل به خرید ملک در این منطقه و یا دیگر مناطق شهر استانبول را دارید با مشاوران ما در تماس باشید تا اطلاعات کافی را در اختیار شما قرار دهیم.

 

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next