منطقه بی اوغلو استانبول

منطقه تکسیم ، بی اوغلو استانبول

منطقه بی اوغلو استانبول

 

منطقه بی اوغلو استانبول کجاست؟

بی اوغلو  مشهورترین و شلوغترین منطقه مرکزی در بخش اروپایی استانبول است که به پاریس مشرق زمین معروف است، منطقه‌ای در بخش اروپایی استانبول که شامل میدان تکسیم، خیابان استقلال و مناطق اطراف آن است. این منطقه در شمال خلیج طلایی استانبول واقع شده و از طریق پل گالاتا به بخش قدیمی شهر استانبول متصل می‌شود که شامل منطقه سلطان احمد و بازار بزرگ استانبول است. این منطقه از شمال غرب با منطقه کایتهانه از شمال با منطقه شیشیلی از شرق با منطقه بشیکتاش و تنگه بسفر و پل بغاز و از غرب با خلیج استانبول همسایه است.

تقریباٌ تمام کسانی که به استانبول سفر میکنند حتماً سری به منطقه بی اوغلو میزنند. این منطقه شامل 45 محله است و معروفترین آنها میدان تکسیم و خیابان استقلال هستند. جمعیت ساکنان این منطقه در حدود 225.000 نفر تخمین زده می شود اما باتوجه به حجم انبوه توریست هایی که در این منطقه رفت و آمد دارند گاهی در طول 24 ساعت چندین میلیون نفر در این منطقه تردد می کنند. مساحت این منطقه 8076 کیلومتر است.

این منطقه بسیار توریستی است و تمام کوچه های آن نیز پر از هتل های کوچک میباشد و به همین لحاظ میتوان گفت 70 درصد توریست هایی که به شهر استانبول سفر می کنند، در این منطقه اقامت میکنند . لازم به ذکر است که  این محله تاریخی برای خود مردم ترکیه نیز بسیار اهمیت دارد چرا که بسیاری از موسسات و مکان های مهم اقتصادی بین المللی، تجاری-اداری، فرهنگی و آموزشی در این منطقه قرار دارد، از جمله آن ها می توان به فرهنگسرای آتاتورک، موزه صنعت، بازار ماهی، کنسولگری ها، برج گالاتا ، مدارس عالی و … اشاره کرد.

حمل و نقل در منطقه بی اوغلو استانبول

سیستم حمل و نقل در این منطقه با توجه به اینکه مرکزیت استانبول را داراست، کاملاًسریع السیر و متنوع است. قدیمی ترین ایستگاه مترو منطقه تونل را به خیابان استقلال وصل میکند. همچنین Eminönü از طریق پل گالاتا به منطقه فاتیح وصل میشود یک خط مترو هم از زیر این منطقه رد میشود.حدود 573 متر خیابان و بزرگراه در این منطقه وجود دارد که میتوان آن را در 90 ثانیه طی کرد و خطوط کشتی هم در بندر های این منطقه پهلو گرفته و مسافران را جا به جا میکنند.

دیدنی های منطقه بی اوغلو استانبول

  1. اولین چیزی که ذدر این منطقه نظر گردشگران را جلب می کند میدان تاکسیم با مجسمه ای که در مرکز میدان تاکسیم نصب شده است می باشد و آن مجسمه یادبود جمهوریت است که توسط مجسمه ساز ایتالیایی به نام پیترو کانونیکا در سال 1928 در مدت حدود 2.5 سال، با وزن 84 تن از سنگ و برنز ساخته شد و از رم به استانبول آورده شد.
  2. در محله تاکسیم و خیابان استقلال مراکز مختلف تفریحی، گردشی دیده می شود و می توانید ساعتها در این محله قدم بزنید و از محیط زنده خیابان استقلال لذت ببرید و از مغازه های متنوع آن شامل برندهای زنجیره ای (مانند زارا، منگو، ال سی وایکیکی ،برندهای آرایشی مختلف مثل مک، کلینیک، شعبه صفورا،…) و مغازه های فروش اجناس ارزان قیمت بازدید و خرید کنید.
  3. موزه مادام توسو استانبول درخیابان استقلال منطقه تاکسیم قرار گرفته است. این مرکز تفریحی هنری در سال 2016 افتتاح گردید، شعبه اصلی مادام توسو در لندن واقع شده است و مربوط به 250 سال پیش است ومادام توسو استانبول شعبه بیست و ششم است.
  4.  برج گالاتا یکی ازمهمترین و محبوب ترین نقاط دیدنی استانبول اروپایی است. قدمت این بنا مربوط به قرن چهاردهم میلادی است، برج زیبای گالاتا دارای یک سازه مخروطی شکل و گسترده است که در حدود 38 متری از سطح دریا ، با ارتفاع 62 متر ساخته شده است.
  5. کلیسای سنت آنتونی پادوا به سبک ایتالیایی در سال 1912، در خیابان استقلال منطقه بی اغلو استانبول اروپایی ساخته شد و یکی از بزرگترین و باشکوه ترین کلیساهای استانبول است و متعلق به جامعه کاتولیک رومی در استانبول می باشد. 

خرید ملک و زندگی در منطقه بی اوغلو استانبول

منطقه بی اوغلو بی شک نبض تپنده استانبول است که مملو از فرهنگ، هنر، سرگرمی و معماری شگفت انگیز است، از این رو بسیاری از کسانی که قصد خرید ملک در استانبول را دارند، مایل به سرمایه گذاری در این منطقه هستند. بیشتر املاک موجود در این منطقه قدیمی هستند و در  قیمت ملک در این منطقه نسبت به سایر مناطق استانبول بالا هست که البته با وجود قرارداشتن مراکز مهم سیاسی، اقتصادی و فرهنگی در منطقه بی اوغلو، این قیمت ها نامعقول به نظر نمی رسند. خرید ملک در این منطقه بیشتر مناسب کسانی است که دسترسی آنها  با مراکز و موسسات این منطقه در اولویت است. در این منطقه ما چند مجتمع بزرگ نوساز و لوکس میتوانیم به شما پیشنهاد کنیم و علاوه بر آن ساختمان های کوچکتر که امکانات رفاهی زیادی ندارند اما دارای دسترسی بسیار خوبی هستند نیز از دیگر پیشنهادات ما در این منطقه هستند . برای کسب اطلاعات بیشتر ، همکاران مشاور ما آماده پاسخگویی به کلیه سوالات شما میباشند .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next