آزمون یوس

آزمون یوس

کشور ترکیه دارای دانشگاه های بسیار عالی با بهترین شرایط آموزشی میباشد و هرساله افراد زیادی از کشور های مختلف جهت تحصیل به این کشور می آیند . برای وارد شدن و تحصیل در دانشگاه های ترکیه اولین شرط قبولی در آزمون یوس میباشد ، در ادامه با ما همراه باشید تا اطلاعات بیشتری در رابطه با آزمون یوس به شما عزیزان بدهیم .

داوطلبان خارجی برای ورود در دانشگاه های ترکیه در ابتدا باید این آزمون را قبول بشوند . افرادی که هدف تحصیل در مقاطع کارشناسی  ، دکترای پزشکی و دندان پزشکی را دارند ، میتوانند با کسب نمره قبولی در دانشگاه های دولتی ترکیه تحصیل کنند . همچنین بیشتر دانشگاه های دولتی ترکیه اقدام به برگذاری آزمون یوس برای داوطلبان خارجی میکنند . yös مخفف کلمه yabancı uruklu öğrencı sınavı میباشد همچنین این آزمون در سال تنها یک بار برگذار میشود . این آزمون برای افرادی میباشد که خارج از ترکیه دوره دبیرستان خود را تمام کرده باشند . همچنین برای شرکت در این آزمون باید دارای مدرک پیش دانشگاهی ، دیپلم و دانش آموز سال چهارم باشند .همچنین داشتن مدرک پیش دانشگاهی از نکات مهم جهت تحصیل در دانشگاه های ترکیه میباشد .

سوال های آزمون یوس تشکیل شده از سه بخش هوش ، ریاضی و هندسه میباشد . این آزمون در اکثر مواقع دارای 80 سوال به شکل 40 سوال برای مبحث هوش ، 35 سوال ریاضی و 5 سوال هندسه میباشد .

زبان این آزمون در اکثر مواقع به زبانی غیر ترکی و انگلیسی یا زبان های دیگر میباشد . همچنین برخی دانشگاه ها برای داوطلبان فارسی زبان ، آزمون هایی با زبان فارسی طرح میکنند . سوالات این آزمون به صورت تستی و 5 گزینه ای میباشد و در صورت پاسخ اشتباه نمره منفی دریافت میکنید و نسبت نمره منفی در آزمون یوس 4 به 1 میباشد و 4 نمره منفی یک نمره مثبت را ازبین میبرد .این آزمون در اواخر فروردین تا اواسط اردیبهشت برگذار میشود .

شرکت سان اند سندز امسال با کمک مجربترین مربیان حرفهای در مورد آزمون یوس ، اقدام به برگزاری کلاسهای ویژه برای شرکت در این آزمون یوس نموده است . در صورتی که علاقه مند به دریافت بیشتر میباشید کافیست با ما در ارتباط باشید تا مشاوران ما کلیه اطلاعات مورد لازم در اختیار شما قرار بدهند .

Join The Discussion

Compare listings

Compare
error: Content is protected !!
Previous
Next